Ses Yalıtımı Nedir? Uygulaması Nasıl Yapılır?

Ses yalıtımı, gürültülü ortamlarda seslerin dış ortama geçişine engel olmak yada dış ortamdan içeriye gelen sesleri kesmek için yapılan bir uygulamadır. Titreşim yada vibrasyon kaynaklı oluşan seslerin kesilmesini sağlar.
Ses yalıtımı tavan, zemin ve duvarlara özel malzemeler ile yapılmaktadır. Yalıtımı yapılcak seslerin şiddetine göre farklı malzemeler kullanılabilir. Doğru malzeme seçimi ile istenilen ses yalıtım performansı alınır.

Ses Yalıtımı

Ses yalıtımı restaurantlarda, çağrı merkezlerinde, emar odasında, hastanelerde, toplantı salonlarında, ofislerde, otellerde, düğün salonlarında, spor salonunda, stüdyolarda, ses kayıt odalarında, müzik odalarında, konferans salonlarında, sinema salonlarında, tiyatro salonlarında, ev sinema odasında, duvar, tavan ve zemin ses izolasyonunda, atış poligonlarında, hidrofor odasında, kompresör odasında, asansör dairesi, tekne motoru, jeneratör odası gibi. vb. bir çok alanda ve mekanda yapılmaktadır.

DUVARLARDA SES YALITIMI

Duvar ses yalıtımı ortam içerisinde oluşan ve dışarıdan gelen seslerin duvarı geçip karşı tarafa geçmesini önlemek, ortamda oluşan yankının ortadan kalkmasını sağlamak adına duvarlarda ses yalıtım süngeri ve akustik panel kullanılarak yapılan teknik uygulamalardır.

Duvar Ses Yalıtımı

TAVAN SES YALITIMI

Üst kata giden sesleri önlemek ve konuşma sesi gibi mekan içerisinde eko oluşturacak ses olaylarını önleyebilmek adına tavan ses yalıtım uygulaması yapılır. Bunun için ses kesim gücü yüksek bariyerli süngerler,akustik sünger veya akustik panel kullanabilirsiniz. Ses sorununa ve sesin desibeline göre malzeme değişmektedir.

Tavan Ses Yalıtımı

ZEMİN SES YALITIMI

Ses sorunuyla en çok karşılaşılanlardan biride alt kata giden darbe,ayak sesi ve gürültüdür. Tüm bu şikayetleri önleyebilmek adına sesin oluştuğu bölgede zeminde, parke veya şap altında kauçuk ve mantar esaslı levha ve halı kullanılmalıdır. Bunun yanı sıra gürültünün önlenebilmesi adına ses yalıtım süngerleride parke altında kullanılarak sesin çoğu kısmını engelleyerek güçlü bir ses yalıtımı sağlanabilir.

Zemin Ses Yalıtımı

OFİS MASA BÖLÜCÜ PANEL SES YALITIMI

Tavan, duvar ve zemin ses yalıtımının yanında akustik ortamlarda tercih edilebilecek bir diğer yöntem masalar arası ses yalıtımıdır. Böylece ses konuşma ortamı içerisinde daha çabuk emilir ve iletişim kolaylığını arttırır. Genellikle çağrı merkezlerinin tercihi olan bu yöntemi ofislerde de rahatlıkla uygulayabilir, sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz.

Ses Yalıtımı

Diğer Ürünler

|