Akustik Panel Nedir? Nerelerde Kullanılır? Uygulaması Nasıl Yapılır?

Akustik panel kullanım alanı olarak toplu bir ortamda iletişimin kurulacağı mekanlara uygulanmaktadır. Akustik bir ortam yaratılması gereken mekanlarda ses titreşim dalgalarının mekandaki obje ve eşyalara çarparak yankı yapmasını engellemek için akustik panel tercih edilmektedir. Akustik panel yardımıyla ses yalıtımının yapılmadığı ortamlarda insanlar arasında yapılan iletişim oldukça zor olacaktır.

Akustik Panel

Ahşap ve kumaş kaplı olarak değişkenlik gösteren akustik panel konferans salonları, sinema ve toplantı salonları, elektrik tesisatları, ses ve ışık sistemlerinde tercih edilmektedir. Ahşap duvar paneli gürültüyü emerek, akustik bir ortam yaratmakta, gürültüyü emen özelliğe sahip olan ürünün üzeri delikli ve derzli olmaktadır.

Akustik Kumaş Kaplı Panel Uygulaması

Akustik paneller 4-6-8-10 mm aralıklarında üretilmekte ve arka yüzeyinde özel kumaşlar kaplanarak ses yalıtımı yapılmaktadır. Ahşap akustik panellerde ise boyalı ya da metal aksesuarlarla birleştirilmiş MDF lam gibi maddeler kullanılmaktadır.

Akustik Paravan Uygulaması

Sinema salonları, okullarda bulunan müzik odaları, müzik stüdyoları, bar ve disko gibi mekanlarda ses izolasyonu sağlanarak tüm konukların sesi aynı seviyede ve kalitede duyabilmeleri amaçlanarak akustik panel kullanılır. Böylece salonda bulunan tüm misafirler salonun her noktasında sesi aynı oranda duymaktadır. Müzik aletlerinin de ahşaptan yapılıyor olması, ahşap akustik panelin sesi yalıttığının diğer bir kanıtı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Akustik Panel Uygulaması

AHŞAP AKUSTİK PANELLER

Ahşap paneller kullanılarak üretimi yapılan akustik panel, kaliteli ses oluşumunu sağlamaktadır. Mimariye uygun olarak ahşap türleri kullanılır ve görselliğin önemli olduğu kullanım alanlarında istenilen estetik sağlanarak ses yalıtımı sağlanır.

Ahşap Panel Uygulaması

Diğer Ürünler

|